Діагностичні центри комп'ютерної томографії "Євро Сервіс Україна"

Сomputed tomography diagnostic centres

Esydnepr@gmail.com

Питання-Відповідь

 • Де ви знаходитесь?

Правобережне відділення розташоване в будівлі Дніпропетровської Обласної Клінічної Офтальмологічної Лікарні на території Обласної Клінічної Лікарні ім. Мечникова, за адресою: м Дніпро, пл. Соборна, 14. (0562) 39-76-26 (098) 718-66-15 (066) 811-15-45
Лівобережне відділення розташоване в будівлі хірургічного корпусу Міської Клінічної Лікарні за адресою: м Дніпро, вул. Батумська, 13. (056) 731-94-40 (098) 014-95-40 (066) 490-48-10

 • Що таке комп'ютерна томографія?

Комп'ютерна томографія - це метод неруйнівного пошарового дослідження внутрішньої будови предмета, був запропонований в 1972 році Годфрі Хаунсфілдом та Алланом Кормаком, відзначеними за цю розробку Нобелівською премією. Метод заснований на вимірюванні і складній комп'ютерній обробці різниці ослаблення рентгенівського випромінювання різними за щільністю тканинами. В даний час рентгенівська комп'ютерна томографія є основним томографічним методом дослідження внутрішніх органів людини з використанням рентгенівського випромінювання

 • У якому випадку вводиться контрастна речовина?

Для вирішення певних діагностичних завдань лікарем рекомендується проведення комп'ютерної томографії з введенням контрастної речовини. Спеціальні йодовмісні контрасні засоби вводяться в вену за допомогою електронного шприца, який синхронізований з комп'ютерним томографом. Це дозволяє значно підвищити інформативність дослідження і візуалізувати дрібні (1-2 мм) утворення, які неможливо побачити при звичайному (рутинному) КТ-дослідженні. Крім того, за характером накопичення контрастної речовини можна з високим ступенем вірогідності судити про характер досліджуваного утворення (злоякісне воно чи доброякісне).

 • Як відбувається введення контрастної речовини?

Досвідчена медична сестра-анестезист виробляє пункцію вени і встановлює внутрішньовенний катетер. Через катетер контрастну речовину вводять в вену за допомогою електронного шприца, який синхронізований з комп'ютерним томографом.

 • Як готуватися до обстеження?

Для деяких видів КТ досліджень необхідна спеціальна підготовка, про яку вас заздалегідь попередить персонал діагностичного центру. При скануванні голови, грудної клітки, шиї та суглобів додаткової підготовки не потрібно. При дослідженні органів черевної порожнини і малого тазу з метою поліпшення візуалізації для попереднього заповнення шлунка і сечового міхура може бути запропоновано випити контрастну речовину або воду безпосередньо перед проведенням КТ.

 • Як довго триває обстеження?

Сама процедура триває від 5 до 20 хвилин (в залежності від виду обстеження). Підготовка до процедури може зайняти від 15 до 30 хвилин.

 • Коли я отримаю результати обстеження?

Протягом 2 годин після обстеження пацієнт отримує на руки роздрукований на принтері медичний висновок і повноформатну рентгенівську плівку з 24-35 найбільш показовими знімками. При необхідності повний протокол обстеження може бути збережений на компакт-диск (дана послуга у нас безкоштовна, але виконується на вимогу пацієнта).

 • Які аналізи потрібно здавати для проходження обстеження?

У разі, коли у пацієнта мала місце патологія з боку нирок, необхідно здати біохімічний аналіз крові для уточнення рівня креатиніну. При серйозній патології нирок рівень креатиніну в організмі постійно зростає. Нирки не здатні виводити його в повній мірі з сечею і тому креатинін в крові постійно збільшується. Норма креатиніну в крові жінки: 53-97 мкмоль / л, чоловіки - 62-115 мкмоль / л. Для дітей до 1 року нормальний рівень креатиніну - 18-35 мкмоль / л, від року до 14 років - 27-62 мкмоль / л.

 • Чи можливі будь-які неприємні відчуття під час обстеження?

Неприємних відчуттів при процедурі не виникає. Можливий дискомфорт через перебування на томографі не завжди в зручній позі (залежить від зони дослідження). Введення контрастної речовини може викликати короткочасний приплив теплоти, металевий присмак у роті. При появі запаморочення, різкої слабості або утруднення дихання слід негайно повідомити персонал діагностичного центру.

 • Чи є якісь протипоказання до обстеження?

1. Наявність алергії до контрастної речовини є протипоказанням до обстеження з контрастуванням. Просте (рутинне) КТ-обстеження не протипоказане. 2. Патологія нирок, при якій рівень креатину перевищує 130 мкмоль / л, є протипоказанням до обстеження з контрастуванням. Просте (рутинне) КТ-обстеження не протипоказане. 3. Важкі форми цукрового діабету є протипоказанням до обстеження з контрастуванням. Просте (рутинне КТ-обстеження) не протипоказане. 4. Важкі форми патології щитовидної залози (тиреотоксикоз) є протипоказанням до обстеження з контрастуванням. Просте (рутинне) КТ-обстеження не протипоказане. 5. Вагітність, так як рентгенівське випромінювання негативно впливає на плід. 6. Важкий загальний стан пацієнта в окремих випадках є протипоказанням до обстеження з контрастуванням. Просте (рутинне) КТ-обстеження не протипоказане. 7. Неадекватний стан пацієнта (коли він не може виконувати команди і лежати кілька хвилин нерухомо). 8. Маса тіла більше 120 кг. 9. Наявність в шлунку і кишечнику барієвої суспензії при раніше проведеному дослідженні органів черевної порожнини.

 • Чому обстеження таке дороге?

В першу чергу через високу вартість самого устаткування і його обслуговування. Також у вартість включені витратні матеріали (спеціальна рентгенівська плівка, контрастна речовина, шприц-інжектор, подовжувач інфузійної помпи та ін.), Обслуговування апарату спеціалізованим технічним персоналом, медичним персоналом, витрати на електроенергію, комунальні платежі.

 • Що необхідно мати з собою для проведення обстеження?

Вам потрібно мати направлення від лікаря, в якому вказано попередній діагноз, зона дослідження, клінічна задача, специфічні коментарі, дані попередніх досліджень (які безпосередньо стосуються призначеного обстеження) та іншу медичну документацію, проаналізувавши яку лікар-рентгенолог зможе сформулювати найбільш точний діагностичний висновок з урахуванням рекомендацій лікаря.

 • Хто дає медичний висновок?

Медичний висновок видає кваліфікований лікар-рентгенолог, який спеціалізується на комп'ютерній томографії. Для цього лікаря необхідно проаналізувати від 100 до 1000 зрізів в різних режимах і вивести на рентгенівську плівку 24-35 найпоказовіших зображеннь. Медичний висновок являє собою роздрукований на принтері медичний документ, в якому вказана вся необхідна інформація для лікаря.

Полезно знать

Показання до направлення пацієнтів на спіральну комп'ютерну томографію

СКТ органів черевної порожнини і малого таза без болюсного контрастування при явних клінічних та лабораторних (гематурія)

Узнать подробнее

Основні відмінності спіральної комп'ютерної томографії (СКТ) від магнітно-резонансної томографії (МРТ)

Основна відмінність СКТ та МРТ полягає в різних фізичних явищах, які використовуються у відповідних апаратах.

Узнать подробнее

Вартість послуг обстеження на комп'ютерному томографі

Вартість Обстеження проводиться на 16-зрізовому мультиспіральному рентгенівському комп'ютерному томографі

Узнать подробнее